17 Μαρτίου 2012

Δόξα Πετρούσας: ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 0-2, γεννηθέντες το 1997-98 & νεότεροι.

Γράφει ο Ντίνος Πουρνάρκας.

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 0-2!!!

Ο αγώνας έγινε σήμερα Σάββατο 17 Μαρτίου στις 11.00 π.μ, στο γήπεδο της Προσοτσάνης.

Τελικά σε όποια κατηγορία αλλά και σε όποια ηλικία και να αγωνίζονται οι δυο ομάδες το παιχνίδι θα χαρακτηριστεί ντέρμπι, όπως λοιπόν ήταν αναμενόμενο το σκορ κινήθηκε σε χαμηλά επίπεδα. Με την ομάδα της Πετρούσας να έχει τον πρώτο λόγο αλλά να υστερεί στην τελική προσπάθεια χάνοντας σωρεία ευκαιριών.

ΦΑΣΕΙΣ:

ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

7’’Ο Β. Γάϊδας κάνει την σέντρα ο Δ. Γκούντογλου κατεβάζει ωραία και προσπαθεί να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα αυτός ακουμπά την μπάλα τόσο όσο να της κόψει την ταχύτητα και δίνοντας έτσι την εύκαιρα στους αμυντικούς του να διώξουν την μπάλα πάνω από την γραμμή σε κόρνερ
11’’ Πολύ καλή ενέργεια από τον Ν. Ροδίτη βρίσκει τον Γ .Δικμάνη ο τελευταίος παίρνει τα μέτρα και σουτάρει πάνω στον τερματοφύλακα ο επερχόμενος Ν. Ροδίτης από καλή θέση δεν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
19΄΄Κλέψιμο στον χώρο του κέντρου ο Β. Γάϊδας τροφοδοτεί τον Γ.Δικμάνη αυτός δεν καταφέρνει να κάνει κάτι αξιόλογο , με την μπάλα να καταλήγει στον Ν. Ροδίτη σουτάρει αποκρούει ο τερματοφύλακας και με δεύτερη προσπάθεια κλέβει την μπάλα πριν αυτή να καταλήξει στα πόδια του αφύλακτου Γ. Δικμάνη
21’’ Ωραία εναλλαγή της μπάλας ο Β. Γάϊδας στον Δ. Γκούντογλου αυτός κάνει μια σέντρα σουτ φαρμάκι αλλά δεν την βρίσκει κανείς μα αποτέλεσμα να καταλήξει άουτ
23’’ Αντεπίθεση για την ομάδα μας ο Ν. Ροδίτης ωραία για τον Κ. Σαμπαντζή αυτός προσπαθεί να περάσει την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα που έχει βγει από την θέση του αλλά και πάλη οι αμυντικοί προλαβαίνουν να διώξουν
30’’ Ο Κ. Σαμπαντζής βγάζει τον Γ. Δικμάνη έξω δεξιά και αφού πάρει τα απαιτούμενα μέτρα σεντράρει στον Ν. Ροδίτη αυτός πιάνει ένα γυριστό σουτ αλλά η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
35’’ Από μακρινή απόσταση ο Δ. Παπαδόπουλος εκτελεί ένα φάουλ η μπάλα στο κεφάλι του Κ. Σαμπαντζή αλλά ο τερματοφύλακας διώχνει σε κόρνερ

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

6΄΄ Σουτ από τον Κ. Σαμπαντζή ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα η μπάλα στα πόδια του Δ. Γκούντογλου που δεν καταφέρνει για μια ακόμα φορά να σκοράρει
11’’ Σέντρα από τον Ν. Ροδίτη ο Γ. Δικμάνης χάνει την κεφαλιά μπερδεύοντας τους αμυντικούς και η μπάλα καταλήγει στον Κ. Σαμπαντζή που με σουτ ανοίγει το σκορ 0-1
12’’ Ν. Ροδίτης την σέντρα ο Κ. Σαμπαντζής ωραίο σουτ αναγκάζει τον αντίπαλο τερματοφύλακα να διώξει με δυσκολία σε κόρνερ
14’’ Αντεπιθεση για την Προσοτσάνη ο επιθετικός προσπαθεί κρεμάσει τον Δ. Παπαγεωργίου αλλά σηκώνει πολύ την μπάλα δίνοντας τον χρόνο στον Α. Ντόκο να διώξει πριν η μπάλα περάσει την γραμμή
20’’ Ωραία ενέργεια του Ν. Ροδίτη πασαρει στον Γ. Δικμάνη αυτός σουτάρει, πάνω στην γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί
35’’Ο Β. Γάϊδας διασχίζει σχεδόν όλο το γήπεδο σεντράρει ωραία στον Α. Σεραφείμ αυτός κάνει το σουτ αλλά λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή ο αντίπαλος αμυντικός στην προσπάθεια του να διώξει στέλνει την μπάλα βαθύτερα στα δίχτυα
κάνοντας το τελικό 0-2.