17 Απριλίου 2011

ΕΑΡΙΝΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΕΝΝΙΣ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ. Αποτελέσματα 2ης Μέρας

Σάββατο 16.04.2011
Στον πρώτο αγώνα
Το αδιαφιλονίκητο φαβορί του αγώνα επικράτησε με 2-0 σετ του αντιπάλου του και πέρασε στην επόμενη φάση όπου εκεί θα αντιμετωπίσει τον Γιάντσιο Δημήτρη Γ.

Το πρώτο σετ έδειξε ότι θα είναι ένα εύκολο απόγευμα για τον προπονημένο Στέφανο καθώς έληξε με 6-0,αλλα στο δεύτερο σετ ο Νίκος βρήκε τα πατήματα του μέσα στο γήπεδο και δυσκόλεψε αρκετά τον αντίπαλό του, αλλά αν και έφτασε στην πηγή δεν κατάφερε να πιεί νερό χάνοντας και το δεύτερο σετ με (7-6)

ενώ στο δεύτερο αγώνα
Ντέρμπυ με τα όλα του άλλο ένα παιχνίδι του τουρνουά!!!Ο άνετος και σίγουρος για την νίκη του Σάκης δυσκολεύτηκε αρκετά βρίσκοντας σθεναρή αντίσταση από τον Φίλιο.

Το πρώτο σετ τελείωσε με 6-4 game και με καλό θέαμα από τους δυο αγωνιζόμενους. Η ίδια εικόνα περίπου και στο δεύτερο σετ (6-3) με όμορφους πόντους εκατέρωθεν. Ο Σάκης στην ουσία πήρε το ματς στα σημεία όπου ήταν πιο συγκεντρωμένος. Ο Φίλιος όντας απροπόνητος δεν κατάφερε να δώσει το μέγιστο των ικανοτήτων του.