16 Δεκεμβρίου 2012

Μεγάλη Νίκη της Ομαδάρας μας: ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ -ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΊΟΥ 2-1

Γράφει ο Γεώργιος Κ. Κότιος.

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την ομάδα μας που παρέμεινε στην 2η θέση του βαθμολογικού πινάκα.

Το παιχνίδι ήταν πάρα πολύ δυνατό είχε την μορφή ντέρμπι ειδικά στο πρώτο μέρος ήταν πολύ σφιχτό,με τις δυο ομάδες να προσέχουν τις άμυνες τους.

Στο 38' η ατυχία χτύπησε την ομάδα μας όταν ο σε ένα φάουλ που κερδίσαμε έξω από την περιοχή συγκρούστηκαν τα κεφάλια του Γιαν
νίκη με τον Κοτιο Δ. με αποτέλεσμα ο ''αρχηγός'' να σχιστεί στην μύτη και να χρειάζονται ράμματα.
Ευτυχώς όλα καλά .

Στο δεύτερο μέρος ο ξεκίνησε στραβά, ο διαιτητής δίνει ένα ανύπαρκτο πέναλτι και μένουμε από το 55' πίσω στο σκορ.

Από εκείνο το σημείο η ομάδα μας πήρε πλήρως τον έλεγχο του αγώνα και έτσι έγινε η ανατροπή του σκορ με γκολ του Παπαδόπουλου και του Κων/νιδη βάζοντας ακόμα τρεις βαθμούς στο σακούλι.

26' γυριστό σουτ του Γαιδα λίγο πάνω από το δοκάρι
30'σουτ Αραμπατζη άουτ
48' σέντρα του Κοτου γ. κεφαλιά λαζιδη διώχνουν οι αμυντικοί
55' Αραμπατζης πέναλτι ΓΚΟΛ 0-1
57' διπλή μεγάλη ευκαιρία για το Σουφλί το πρώτο σουτ το απεκρουει ο Βραμεντζαλης και στην επαναφορά μεγάλη επέμβαση του Λαμπρινουδακη σε κόρνερ
65'σουτ του κων/νιδη άουτ
69'σουτ του Υψηλού πάνω από το δοκάρι
71' δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου μέσα από την περιοχή ΓΚΟΛ το 1-1
74'σουτ από πλάγια του Κων/νιδη ΓΚΟΛ 2-1
89' σουτ του Τσαπνανη μπλοκάρει ο Λαμπρινουδακης