Ακαδημία Ποδοσφαίρου Πετρούσας: εκτός έδρας νίκη επί της Νέας Κρώμνης.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ- 2-3.

ΓΕΝΝΗΘΕΝΤΕΣ (1997-98 &ΝΕΟΤΕΡΟΙ)

Μετά από πολύ καιρό ξανά στην αγωνιστική δράση για το μεγάλο τμήμα της ακαδημίας μας (τελευταίο παιχνίδι στης 10-12-2011)
Δεν ξέρουμε αν η αποχή από τους αγώνες επηρέασε την αγωνιστικότητα των ποδοσφαιριστών μας αλλά σίγουρα δεν έδειξαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο αν και τελικά έφυγαν με τους τρις βαθμούς στις αποσκευές τους.
Μια νίκη που αφιέρωσαν στον προπονητή τους Μπάμπη Καζεπίδη που δίνει και αυτός τον δικό του αγώνα!!!!
Σάκης Κοντογιώργος, αντικατέστησε επάξια τον συνεργάτη του, μιας και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα τον δικαιώνει.

ΦΑΣΕΙΣ:
ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ :
7’’ Ο Γ. Δικμάνης καταφέρνει να βρεθεί σε θέση τε τα τετ αλλά το σουτ του κάκιστο απελπιστικά άουτ
9’’ Ο Γ. Δικμάνης από πλάγια θέση κάνει ένα πολύ καλό σουτ αλλά ο τερματοφύλακας σε καλή θέση μπλοκάρει
10’’ Ο Κ. Κότιος έξω από την μεγάλη περιοχή κάνει ένα καλό σουτ δεν καταφέρνει να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα ο οποίος καρατάρει το 0 για την εστία του
11’’ Σε εκτέλεση κόρνερ οΔ. Γκούντογλου αλλάζει την μπάλα με τον Κ. Σαμπαντζή αυτός ξανά στον Δ. Γκούντογλου ο τελευταίος την σέντρα στην αντίπαλη περιοχή, μετά από ανεπιτυχή διώξιμο των αντιπάλων η μπάλα καταλήγει στον Δ. Παπαδόπουλο που δεν χάνει την ευκαιρία να κάνει σκορ 0-1
20’’ Ο Δ. Παπαδόπουλος από τον χώρο του κέντρου περνά τους αντιπάλους του και πασάρει στον αφύλακτο Γ. Δικμάνη ο τελευταίος σκοράρει αλλά από θέση offside
24’’Η ομάδα του Ακρίτα κάνει μια καλή αντεπίθεση αλλά ευτυχώς για την ομάδα μας η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Κ. Παπαγιάννη
ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ :

1’’ Μέσα στην περιοχή και από πλεονεκτική θέση ο Α. Κωστής κάνει ένα κακό σουτ και η μπάλα άουτ
10’’ Σέντρα Φαρμάκι από θέση έξω αριστερά ο Δ. Γκούντογλου, αλλά για λίγο δεν προλαβαίνουν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα πρώτα ο Κ. Σαμπαντζής και στην συνέχεια ο Κ. Κότιος
14’’ Σέντρα ο Δ. Γκούντογλου πάλι στο τσαφ α Γ. Δικμάνη δεν μετουσιώνει την ευκαιρία σε γκολ
15’’ Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνετε και στην αντεπίθεση η ομάδα του Ακρίτα προκάλεσε σύγχυση στην άμυνα μας και τελικό επακόλουθο η μπάλα στα δίχτυα του Κ. Παπαγιάννη 1-1
16’’ Άμεση αντίδραση από την Δόξα μας και μετά από σέντρα του Α. Ντόκου ο αφύλακτος Α. Κωστής κάνει το σκορ 1-2
18’’ Σέντρα και πάλι από τον Α. Ντόκο μέσα στην αντίπαλη περιοχή ο Κ. Σαμπαντζής με αλτρουισμό δίνει στον Γ. Δικμάνη έτοιμο γκολ και ο τελευταίος δεν τον διαψεύδει 1-3
20’’ Απευθείας εκτέλεση φάουλαπό την ομάδα του Ακρίτα και η μπάλα στα

δίχτυα του νεοεισερχόμενου Δ Παπαγεωργίου 2-3 τελικό αποτέλεσμα