10 Απριλίου 2016

Γ.Σ. ΔΟΞΑΣ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 2015-16.!!!!!!!! Η Πετρούσα ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ της Α' Ερασιτεχνικής Κατηγορίας!!!!!!

ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!!!!
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ- Α.Ε ΚΥΡΓΙΩΝ 2-0

Αναδημοσίευση από  το Doxapetousasfc.gr

Πρωταθλήτρια για την σεζόν 2015-2016 αναδείχθηκε η ομάδα της Πετρούσας, μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος , κερδίζοντας την ομάδα των Κυργίων με σκορ 2-0 και έτσι απέσπασε  6 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο.

Οι παίκτες του Χρήστου Τσιακίρη μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώνουν από σήμερα την υπόθεση τίτλος, έχοντας απέναντι τους μια ομάδα που καιγόταν για βαθμούς για να αποφύγει τον υποβιβασμό στην Β’ κατηγορία.

Η Δόξα είχε την καθολική υπεροχή στον αγώνα , χωρίς να απειληθεί από τους φιλοξενούμενους σε καμιά περίπτωση και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με φάση καρμπόν από το Δοξάτο, όταν σε εκτέλεση κόρνερ του Κερασίδη ο πρώτος σκόρερ της ομάδας μας Γεωργιάδης Γιώργος με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι σημείωσε το 23ο του φετινό γκολ.

Το 2-0 έγινε  στο 68ο λεπτό πάλι από στημένη φάση, όταν ο Πεντεζίδης έστειλε την μπάλα σε λάθος εστία.

Την τελευταία αγωνιστική το ερχόμενο Σάββατο 16 Απριλίου η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον Άγιο Αθανάσιο ,σε ένα ματς γιορτή καθώς  θα τελεστεί η καθιερωμένη φιέστα του Πρωταθλητή.