12 Νοεμβρίου 2013

Δόξα Πετρούσας 2013-2014 Γ΄ Εθνική: Δόξα Πετρούσας - Πανσεραικός 0-0

Μόνο το γκολ έλειψε  από την ομάδα μας   για να πετύχει την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι  μαυραετοί κάνανε ένα από τα καλύτερα φετινά τους παιχνίδια με πολύ πάθος πείσμα και διάθεση  προσπάθησαν να  ευχαριστήσουν τον πολύ κόσμου που ήρθε στο γήπεδο αλλά η τύχη τους γύρισε την πλάτη και  έτσι το στείρο 0-0 ήταν το τελικό σκορ στο ματς.

Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε πολύ καλύτερα πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού έχασε 2-3 κλασικές ευκαιρίες  όμως δεν μπόρεσε  να πάρει κεφάλι στο σκορ .

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανσεραικός προσπάθησε να ισορροπήσει χωρίς όμως να το καταφέρει με επιτυχία, ο Μπάμπης Καζεπίδης έκανε κάποιες διορθωτικές αλλαγές για να δώσουν μεγαλύτερη ταχύτητα χωρίς όμως να πάρει αυτό που θα ήθελε και έτσι το ματς τελείωσε στο  μηδέν  και σίγουρα καμιά από τις δυο ομάδες δεν είναι ευχαριστημένες από το αποτέλεσμα .

Πληροφορίες

• Αγωνιστική:
  • Ημερομηνία:Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2013
  • Ώρα διεξαγωγής:15:00
  • Γήπεδο:Πετρούσας
  • Διαιτητής:Κουμπαράκης Στέφανος (Θράκης)
  • Βοηθός Διαιτητή:Δημητριάδης Ευθύμιος (Θράκης)
  • Βοηθός Διαιτητή:Χατζής Ευάγγελος (Θράκης)
  • Παρατηρητής:Προδαφίκας Απόστολος (Μακεδονίας)
  • Σκορ ημιχρόνου:0-0
  • Τελικό σκορ:0-0
  • Συνθέσεις:
    ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ (Μπάμπης καζεπίδης): Πιτσακτσής, Κότιος Γ., Γιαννίκης, Πατένταλης, Κότιος Δ., Παπαδόπουλος, Στέρεφ (90ʼ Μπακιρτζίδης), Μιχαλάκης (89ʼ Ουζούνογλου), Μουρατίδης, Χατζίεφ, Σερέτης (60ʼ Παυλίδης).
    ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Τοπαλίδης, Γαλακτερός, Τσαούσης, Κασμερίδης, Γκάγκας, Κούτλας (74ʼ Κράββαρης), Τσιμίκας Στ., Μπονέρης, Γιαννόπουλος, Ασλανίδης (67ʼ Τσιμίκας Κ.), Κωνσταντινίδης
  • Φάσεις του αγώνα:
    28ʼ σουτ του Ασλανίδη άουτ.
    33ʼ σέντρα του Σερέτη κεφαλιά του Πατένταλη άουτ.
    35ʼ κάθετη πάσα του Παπαδόπουλου στον Σερέτη το πλασέ αποκρούει ο Τοπαλίδης.
    37ʼ πάσα του Μιχαλάκη στον Μουρατίδη που τον βγάζει τετ α τετ το σουτ όμως άουτ.
    39ʼ σέντρα σουτ του Σερέτη από αριστερά διώχνει σε κόρνερ ο Τοπαλίδης.