11 Φεβρουαρίου 2013

Δόξα Πετρούσας: Εδραιώνεται η πρωτοπορία της ομάδας μας. Καταπληκτική νίκη επί του Ολυμπιακού Ροδόπολης.

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 5-1

Πεντάσφαιροι οι «Μαυραετοί» συνέχισαν το σερί τους
Αναδημοσίευση από το dramagoal.gr
ΠΕΤΡΟΥΣΑ: (Ιερεμίας Μελίδης)

Μπορεί η Δόξα Πετρούσας να είχε τον πρώτο λόγο, στο παιχνίδι που έδωσε κόντρα στον Ολυμπιακό Ροδόπολης, κάτι που επιβεβαίωσε επικρατώντας με το ευρύ σκορ 5-1, αλλά αυτό που σημάδεψε τον αγώνα ήταν ο τραυματισμός του Β βοηθού Βασιλείου από την Κομοτηνή στο 35΄της κανονικής διάρκειάς του.
Στο λεπτό αυτό και ενώ το σκορ ήταν ήδη 3-1 υπέρ των Δραμινών, είχαμε τον τραυματισμό στην μέση του κ. Βασιλείου, Χωρίς να υπάρξει κάτι άλλο.
Ο Διαιτητής έμεινε στο έδαφος μη μπορώντας να σταθεί στα πόδια του, του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες από τον γιατρό του αγώνα, κάτι όμως που δεν άλλαξε την κατάσταση και έτσι με ασθενοφόρο μεταφέρθηκε στο κέντρο υγείας, όπου και γινόντουσαν περαιτέρω εξετάσεις.
Το παιχνίδι διακόπηκε, έγινε αναγγελία από τα μεγάφωνα αν υπήρχε στην κερκίδα κάποιος αξιολογημένος στην Δ Εθνική διαιτητής, δεν βρέθηκε και μέσω του παλιού διαιτητή κ. Γκαϊτατζή κλίθηκε ο Δραμινός διαιτητής (Δ Εθνικής) κ. Μιμάνης μετά από 40 λεπτά και συνεχίστηκε κανονικά το παιχνίδι το οποίο βέβαια έληξε με 5-1 υπέρ των «Μαυραετών».
Σ’ ότι αφορά τον ίδιο τον αγώνα, εξελίχθηκε σ’ ένα μονόλογο από τους γηπεδούχους, οι οποίοι από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους και στο 3’ από εκτέλεση κόρνερ του Κωνσταντινίδη ο Βραμέντσαλης με κεφαλιά έκανε το 1-0.
Στο 5’ ο Γιαννίκης έβγαλε ωραία πάσα στον Κωνσταντινίδη και αυτός με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0.
 Στο 12’ ωραία κάθετη πάσα από τον Υψηλό και ο Παπακωνσταντίνου μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έγραψε το 3-0.
Στο 32’ ο Σαμουηλίδης έδωσε στον Παπαδόπουλο και αυτός με συρτό σουτ μείωσε σε 3-1.
Στην επανάληψη και στο 66’ από σέντρα του Κωνσταντνίδη, γυριστό σουτ του Βραμέντσαλη και 4-1, ενώ το τελικό 5-1 πραγματοποίησε
στο 90’ ο Υψηλός με πλασέ από πάσα του Γάϊδα.
Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Δρακίδης, Βασιλείου ( μέχρι το 35’) από την Θράκη και μετά το 35’ ο Μιμάνης από την Δράμα.
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ: Λαμπρινουδάκης, Κότιος Γ., Ξενίδης, Βραμέτσαλης, Γιαννίκης, Παπαθεοδώρου (74’ Τσιρακίδης), Βασλής, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης (80’ Καψιμάνης), Υψηλός, Παπακωνσταντίνου (67’ Γάϊδας).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ: Πεχλιβανίδης, Ζαγκότας, Θεοδοσέλης (23’ Σπανίδης), Δημητριάδης, Μαυρουδής, Τρύφωνας (72’ Κοβέλογλου Κ.), Τσελεμπής, Παπαδόπουλος, Σαμουηλίδης, Κοβέλογλου, Γροσιάνης (5’ Μωϋσίδης).

ΤΕΡΜ.          Β.
1. Δόξα Πετρούσας                                                   23 – 14       27
2. Άρης Ακροπόταμου                                                 18 – 12       25
3. Βυζάντιο Κοκκινοχ.                                                 22 – 15       24
4. Γ. Σ. Προσοτσάνης                                                  23 – 19       22
5. Ορφέας Ελευθερούπολης                                      16 – 15       22
6. Έβρος Σουφλίου                                                     19 – 15      20
7. ΠΑΟ Κοσμίου                                                          19 – 19      19
8. Μ. Αλέξ. Ν. Ζίχνης                                                   12 – 17      12
9. Οδυσσέας Αναγέννησης                                        18 – 25      11
10. Ολυμπιακός Ροδόπολης                                        7 – 26        8