15 Νοεμβρίου 2012

Κύπελλο 2012-2013: ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ "8" και συνεχιζουμε!!!

ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 1-2

Γράφει ο Γεώργιος Κ. Κότιος.

Σαν σίφουνας πέρασε η ομάδα μας μέσα από την Αργυρούπολη για τον θεσμό του κυπέλλου οι ποδοσφαιριστές μας με τα την νίκη τους στο ντέρμπι με την Προσοτσάνη έδειξαν διάθεση να παίξουν καλό ποδόσφαιρο πολλές ευκαιρίες όμορφους συνδυασμούς καλή κυκλοφορίας της μπάλας και φυσικά 2γκολ .

Η αποκάλυψη ήταν ο "μικρός " Γάιδ
ας Βαγγέλης.

Η κλήρωση θα γίνει αύριο παρασκευή στις 18:30 στα γραφεία της ΕΠΣ Δράμας και φυσικά θα έχετε άμεση ενημέρωση του αντιπάλου μας

6' σέντρα του λαζιδη πρώτη κεφαλιά του βραμεντζαλη δεύτερη απο τον Μιχαλάκης λίγο πάνω από το δοκάρι

8' κάθετη πάσα στον Κων/νιδη και αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή κάνει το 0-1
16' σέντρα του λαζιδη κεφαλιά του Υψηλού λίγο άουτ

25' εκτέλεση κόρνερ του κων/νιδη σουτ του υψηλού στην κίνηση εντυπωσιακή απόκρουση του καρυπη

26' όμορφη ατομική ενέργεια του Μιχαλάκη το σουτ και η μπάλα δοκάρι

30'σουτ του κων/νιδη απεκρουει ο καρυπης

53' όμορφη ενέργεια του γαιδα το σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα στο δοκάρι και μέσα γκολ 0-2!!

56'σουτ του Σαββίδη λίγο άουτ

57' σουτ του κων/νιδη απκρουει με δυσκολία ο καρυπης

60' λάθος από την άμυνα μας σουτ του σαμαρά απεκρουει ο λαμπρινουδακης

68' όμορφος συνδυασμός το σουτ του γαιδα άουτ

83' πέναλτι το μετατρέπει σε γκολ ο πολυχρονιδης και 1-2 όπου είναι και το τελικό σκορ