Πετρούσα:ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ 2010.......2η Μέρα

Κυριακή 4 Ιουλίου 2010.

Αποτελέσματα 2ης Μέρας :

Le Rififi - Εδώ.Και.Τώρα 41-33

Σε αυτό το παιχνίδι επικράτησε η εμπειρία,σαφώς οι Le Rififi την διέθεταν.

Οι Εδώ.Και.Τώρα έκλεψαν τις εντυπώσεις όπως και στο περσινό τουρνουά καθώς κοντράρησαν στα ίσα τους αντίπαλους τους!!!!

Το παιχνίδι ξεκίνησε υπέρ των Εδώ.Και.Τώρα οι οποίοι στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν μπροστά στο σκορ με 8-4!!!!

Le Rififi τότε ξεκίνησαν την αντεπίθεση τους και ισοφάρισαν στο δεύτερο δεκάλεπτο 14-14.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Le Rififi με την ταχύτητα που είχαν αποκτήσει από το δεύτερο δεκάλεπτο πήραν προβάδισμα με 4 πόντους 30-26.

Τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο παρόλη την προσπάθεια των (μικρών)του τουρνουά οι Le Rififi ανέβασαν την διαφορά τους στους 8 (41-33) το οποίο ήταν και το τελικό σκορ!!!!!

MVP της αναμέτρησης ήταν ο Δ.Κότιος ο ποιος πέτυχε 16 πόντους και κέρδισε πολλές μάχες κάτω από τα καλάθια!!!!!

Άξια αναφοράς είναι η προσπάθεια του Φ.Γερασίμου που θύμισε έναν Φίλιο από άλλες εποχές!!!!!!!

Σκορ ανα δεκάλεπτο 1ο.4-8 2ο.13-9 3ο.13-9 4ο.11-7

Στιγμιότυπα από τον αγώνα:

Μπατάκια-Μπυρόπληκτοι 28-24

Σε χαμηλό σκορ κινήθηκε η αναμέτρηση η οποία είχε κλειστές άμυνες και πολλά φάουλ!!!
Από την αρχή φάνηκε ότι το παιχνίδι θα εξελισσόταν σε ντέρμπι καθώς και οι δυο ομάδες ήθελαν διακαώς τη νίκη!!!!

Σε γενικά επίπεδα το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε βρίσκοντας τα Μπατάκια να προηγούνται
με δυο πόντους (12-10).
Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε υπέρ των Μπυρόπληκτων καθώς προηγήθηκαν με 17-19.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η κούραση,το μη καθαρό μυαλό, και οι χαμένες βολές δεν επέτρεψαν
στους Μπυρόπληκτους να συνεχίσουν την καλή πορεία των προηγουμένων δεκάλεπτων με τελικό σκορ 28-24 υπέρ των Μπατακιών.

MVP του παιχνιδιού ήταν ο A.Δικμάνης(Τάτσης) πετυχαίνοντας 14 πόντους!!!!

Ενώ η αναμέτρηση έμοιαζε να παίρνει φωτιά λόγω των πολλών φάουλ και τις πολλές κοκορομαχίες ο Α.Ουρούμης ηρέμησε τα πνεύματα στην ομάδα του!!!!