9 Νοεμβρίου 2015

Γ.Σ. ΔΟΞΑΣ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 2015-16: ΑΚΡΙΤΑΣ Κ.ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 0-3

Αναδημοσίευση από το Doxapetousasfc.gr

Την έκτη τους νίκη στο πρωτάθλημα (4η συνεχόμενη)  πέτυχαν σήμερα οι μαυραετοί του Χρήστου Τσιακίρη μέσα στην δύσκολη έδρα του Νευροκοπίου με το ευρύ 3-0 και φιγουράρουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς, συνεχίζοντας το αήττητο σερί που κρατούν από το ξεκίνημα.

Η ομάδα μας είχε την υπεροχή από την αρχή έως το τέλος του παιχνιδιού, χωρίς να απειληθεί σε καμιά περίπτωση από τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Δόξαςληταν αποτελεσματικότεροι και κατάφεραν  να σκοράρουν  τα 3 γκολ της αναμέτρησης, με τον Παπαδόπουλο να πετυχαίνει τα δύο από αυτά και τον Κερασίδη να σημειώνει το τρίτο.

Με αυτη την νίκη έσπασε μια κακή παράδοση που υπήρχε, με την ομάδα μας να κερδίζει τον κακο της δαίμονα στην έδρα του.

Την επόμενη αγωνιστική η Δόξα υποδέχεται τον συγκάτοικο της στην πρώτη θέση  Ορφέα Χωριστής με απώτερο σκοπό να μείνει μόνη της στην κορυφή.

Δόξα Πετρούσας(Χρήστος Τσιακίρης)

Βέργος,Ασλανίδης Α,Μιχαλάκης,Γιαννίκης,Κότιος,Παπαδόπουλος,Ζεδαμάνης(65’ Ασλανίδης Μ),
    Άρμεν(73’ Παπαδόπουλος Δ),Γεωργιάδης,Κερασίδης,Κύρτσης(83’ Τσάντας)

Ακρίτας Κ.Νευροκοπίου(Λάζαρος Κρίτογλου)
    Δέτσιος,Κεσσόπουλος(60’ Οικονομίδης),Σαρίδης,Κατιρτσίδης,Μουσμουλίδης(80’ Τομπουλίδης),Τσεπνίδης,Τσιτανίδης,Βασιλειάδης,Χατζηλαζαρίδης,Χριστιανίδης,
    Ηλιάδης
  • Φάσεις του αγώνα:
    ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 9ο λεπτό: Σουτ από τον Κεσσόπουλο θα αποκρούσει ο  Βέργος στην γωνία του.
    Στο 10ο λεπτό:ο Γεωργιάδης θα βρεθεί μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων, θα πλασάρει όμως αποκρούει ο Δέτσιος.
    Στο 25ο λεπτό: Σέντρα του Μιχαλάκη από αριστερά, ο Γεωργιάδης θα πάρει την κεφαλιά όμως αυτή θα καταλήξει άουτ.
    Στο 26ο λεπτό: Εκτέλεση φάουλ από τον Κερασίδη και πάλι ο Γεωργιάδης την κεφαλιά θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
    Στο 28ο λεπτό: Άψογο κοντρόλ του Γεωργιάδη μέσα στην περιοχή και εκτέλεση με την μία , η μπάλα περνάει λίγο άουτ.
    Στο 35ο λεπτό: Άλλος ένας συνδυασμός του Κερασίδη με τον Γεωργιάδη ο οποίος θα σουτάρει αλλά η μπάλα καταλήγει λίγο όυτ.
    Στο 39ο λεπτό: ΠΕΝΑΛΤΙ σε παράβαση του Μουσμουλίδη  λόγω  του ότι χρησιμοποίησε το χέρι του μέσα στην περιοχή στην προσπάθεια του να σταματήσει τον Γεωργιάδη. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Μιχαλάκης όμως ο Δέτσιος θα του πει όχι.
    Στο 45ο λεπτό: Ο Κερασίδης θα εκτελέσει ένα φάουλ  και ο Κότιος θα πιάσει την κεφαλιά, η μπάλα θα κοντράρει και θα περάσει κόρνερ.

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 46ο λεπτό:  Κεραυνός του Κερασίδη από μακρινή απόσταση θα τραντάξει το Δοκάρι του Δέτσιου.
    Στο 47ο λεπτό: Ένας από τους πολλούς συνδυασμούς Κερασίδη-Γεωργιάδη ,θα βρει σε ρόλο εκτελεστή τον πρώτο αυτή την φορά το σουτ του οποίου θα περάσει άουτ.
    Στο 50ο λεπτό: Εκτέλεση κόρνερ από τον Κερασίδη, ο Κότιος στην κεφαλιά η μπάλα καταλήγει άουτ.
    Στο 51ο λεπτό: Σουτ του Παπδόπουλου μέσα από την περιοχή καταλήγει άουτ.
    Στο 53ο λεπτό: Ο Γεωργιάδης θα αποφύγει τους αντιπάλους του μέσα στην περιοχή και θα πλασάρει , όμως ο καλύτερος  παίκτης του Νευροκοπίου σήμερα Δέτσιος αποκρούει.
    Στο 59ο λεπτό: Σέντρα του Μιχαλάκη από αριστερά ο Κύρτσης θα μπεί στην πορεία της μπάλας  όμως ο τερματοφύλακας αποκρούει και πάλι
    Στο 66ο λεπτό: ΓΚΟΛ!  Ο Κερασίδης θα σερβίρει για τον Παπαδόπουλο που με ωραία κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ξεκλειδώνοντας την άμυνα των Γηπεδούχων για το 0-1.
    Στο 72ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Κερασίδης εκτελεστής και πάλι, αυτή την φορά ο Κότιος θα γυρίσει την μπάλα προς την εστία του Δέτσιου και θα πεταχτεί ο Παπαδόπουλος για να πετύχει το δεύτερο σημερινό του γκολ, 0-2.
    Στο 82ο λεπτό: Σουτ του Κερασίδη θα περάσει άουτ η μπάλα.
    Στο 87ο λεπτό: ΓΚΟΛ!  Ο Γεωργιάδης θα πασάρει στον Κερασίδη ο οποίος με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή θα γράψει το τελικό 0-3 για τους μαυραετούς.
    Στο 89ο λεπτό: Σουτ του Γεωργιάδη θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
    Στο 90+: Εκτέλεση κόρνερ του Κερασίδη , ο Ασλανίδης Αντώνης θα πιάσει την κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.