Δόξα Πετρούσας 2013-2014 Γ΄ Εθνική: ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2-0

ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 2-0

Γράφει ο Γιώργος Κ. Κότιος
 Γράφει ο Γεώργος.Κ.Κότιος

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε η ομάδα μας απέναντι στο Ηρακλή Αμπελοκήπων με σκορ 2-0, μια νίκη επανάληψη της σεζόν 2011-12  αφού τότε σε αγώνα μπαράζ για την άνοδο στην Δ εθνική η Δόξα Πετρούσας είχε επικρατήσει του Ηρακλή με το ίδιο ακριβός σκορ.
 Τεράστιο τρίποντο  που μας πάει για τα καλά στην πάνω θέσεις του βαθμολογικού πίνακα  έτσι φεύγει όποιο άγχος είχε δημιουργηθεί  στις πρώτες αγωνιστικές με την μικρή βαθμολογική συγκομιδή  .
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε αποφασισμένη είχε την υπεροχή αλλά όσο περνούσε η ώρα και δεν ερχόταν το γκολ είχε έναν αδικαιολόγητο εκνευρισμό με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτεί αυτό ο Ηρακλής, κέρδισε κάποια μέτρα στο γήπεδο και σε κάποιες στιγμές ήταν φαρμάκι στις αντεπιθέσεις.
 Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει κυριολεκτικά στους μαυραετούς  πέτυχαν  δυο γκολ είχαν ένα δοκάρι και πολλές κλασικές ευκαιρίες ,κυριολεχτικά ισοπέδωσαν το Ηρακλή που δεν τον άφησαν να ελπίζει σε τίποτα και έτσι ήρθε το τελικό 2-0.

Πληροφορίες

• Αγωνιστική:
  • Ημερομηνία:Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2013
  • Ώρα διεξαγωγής:15:00
  • Γήπεδο:Πετρούσας
  • Διαιτητής:Γκουγκούδης Ιωάννης (Σερρών)
  • Βοηθός Διαιτητή:Κωτούλας Νικόλαος (Σερρών)
  • Βοηθός Διαιτητή:Καμπούρης Βασίλης (Σερρών)
  • Παρατηρητής:Κωσταντάρας Δημήτριος (Καβάλας)
  • Σκορ ημιχρόνου:0-0
  • Τελικό σκορ:2-0
  • Σκόρερς:Μουρατίδης 53' (1-0), Γιαννίκης 60' (2-0)
  • Συνθέσεις:
    ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ  Μπάμπης Καζεπίδης   Πιτσακτσής, Κότιος Γ., Μπακιρτζίδης(57ʼ Μιχαλάκης), Γιαννίκης, Κότιος Δ. Χατζίεφ(87ʼΟυζούνογλου), Στέρεφ, Παπαδόπουλος, Μουρατίδης,Παυλίδης(60ʼΣερέτης)
    ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ Ιερόθεος  Γιαμουρίδης  Ζιάκας, Δάλλας (85ʼΑθανασιάδης), Γκιαούρης (87ʼΑλεξανδρίδης), Πομάκης, Σακάλης, Τσομπάνογλου, Παπαϊωάννου, Αλεξόπουλος, Χαψάς, Ζγκούρι,Ξανθόπουλος (65ʼΚαρατζόγλου)
  • Φάσεις του αγώνα:
    8ʼ  Εκτέλεση φάουλ του Χατζίεφ μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
    14ʼ σουτ του Αλεξόπουλου έξω από την περιοχή αποκρούει  σε κόρνερ ο Πιτσακτσης.
    15ʼ Σέντρα από δεξιά του Στέρεφ  το πλασέ του Μουρατίδη άουτ.
    20ʼ Ο Ζγκούρι σπάει το οφσάιντ και το σουτ αποκρούει ο Πιτσακτσής.
    25ʼ Όμορφη προσπάθεια του Γιαννίκη από δεξιά η σέντρα κεφαλιά του Πατένταλη η μπάλα άουτ.
    40ʼ Σουτ του Παπαϊωάννου αποκρούει ο Πιτσακτσής.
    53ʼ ΓΚΟΛ Χτύπημα φάουλ του χατζίεφ από δεξιά το πλασέ του Λάζαρου Μουρατίδη μέσα από την περιοχή το 1-0.
    60ʼ ΓΚΟΛ  χτύπημα φάουλ από το ίδιο σημείο με το πρώτο γκολ πρώτη κεφαλιά Μουρατίδη προς τα πίσω και ο Γιαννίκης δεύτερη κεφαλιά   από κοντά το 2-0.
    67ʼ Σουτ του Μουρατίδη μπλοκάρει ο Ζιάκας.
    72ʼ τρομερή κούρσα του Στέρεφ το σουτ του όμως αποκρούει ο Ζιάκας.