Πετρούσα: ΤΕΛΙΚΟΣ τουΤουρνουά Μπάσκετ 2011

Άλλο ένα τουρνουά έφτασε στο τέλος του με τους PC PLANET

να επικρατούν στον τελικό επί των Δ.Ν.Τ .

Οι 3 που προκρίθηκαν στον τελικό διαγωνίστηκαν στο ημίχρονο του αγώνα.

Οι τρείς αυτοί ήταν ο Μισίρκας Πέτρος,
Στέφανος Κότιος και
Γιώργος Κότιος
με τον τελευταίο να επικρατεί των υπολοίπων.

Ένας πραγματικός τελικός διεξήχθη σήμερα στο δημοτικό σχολείο Πετρούσας που με κύριο στοιχείο την αστοχία και τα νεύρα των 2 ομάδων δεν άφησε το σκόρ να αγγίξει υψηλό επίπεδο.

Οι PC PLANET δεν άφησαν την γνωστή τους συνήθεια στην άκρη και ξεκίνησαν άσχημα το ματς βρισκόμενοι 12 πόντους πίσω στο πρώτο δεκάλεπτο.
Στην συνέχεια με κύριους εκφραστές στην επίθεση τον Χ.Μοσχόπουλο και Δ.Στόικο κατάφεραν να ροκανίσουν την διαφορά και έτσι το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Δυστυχώς είχαμε 2 σημαντικούς απόντες από κάθε ομάδα(Ντικουμέ,Μητσάρα) και 2 λαβωμένους(Μοσχόπουλος,Φίλιος)​.
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα το ματς πήγαινε στην ρώσικη ρουλέτα των βολών με τους PC PLANET να είναι πιο εύστοχοι από τους Δ.Ν.Τ, και έτσι ήρθε το τελικό αποτέλεσμα 40-44. MVP του τελικού ο Δημήτρης Στόικος πετυχαίνοντας 17 πόντους .